STAR(T) Edition2020-02-06T09:39:45+00:00

ARCHICAD STAR(T) Edition

STAR(T) Edition

ARCHICAD START Edition 2020 to profesjonalne rozwiązanie BIM oferujące kluczowe funkcje niezbędne dla mniejszych pracowni.

Będziesz cieszyć się pełną mocą usprawnionego przepływu dokumentacji BIM opartej na programie ARCHICAD 23, co pozwoli na utrzymanie modelu w pełnej funkcjonalności aż do końca fazy tworzenia dokumentacji projektowej – utrzymując kreatywny proces projektowania z możliwie najmniejszymi zakłóceniami.

Kontakt
Cennik
Projektowanie w BIM

Czym jest ARCHICAD STAR(T) Edition?

ARCHICAD STAR(T) Edition to specjalna wersja programu oparta na bazie ARCHICADa, przygotowana przez firmę Graphisoft z myślą o indywidualnych architektach i niewielkich pracowniach, chcących korzystać z najnowszych osiągnięć informatyki, lecz liczących się z kosztami. ARCHICAD STAR(T) Edition jest znakomitym narzędziem do wykonywania największych nawet zadań projektowych, nie pozwala jednak na jednoczesny dostęp do pliku z wielu stanowisk komputerowych (TeamWork), ma także kilka innych ograniczeń, nie mających jednak większego znaczenia z punktu widzenia większości indywidualnych architektów i niewielkich zespołów projektowych.

Dzięki działaniu w oparciu o ideę Wirtualnego Budynku, oferuje użytkownikom szybkość, kreatywność i komfort pracy w połączeniu z intuicyjną prostotą obsługi. ARCHICAD jest wiodącym programem do projektowania architektonicznego i budowlanego na światowym rynku. Dzięki przystępnej cenie ARCHICAD STAR(T) Edition może stać się narzędziem codziennej pracy również dla Ciebie!

Jakie są jego najważniejsze cechy?

ARCHICAD STAR(T) Edition to niezastąpione narzędzie pracy na każdym etapie projektowania, od koncepcji do rysunków roboczych. Dzięki swej wszechstronności ARCHICAD STAR(T) Edition jest nieocenioną pomocą przy wykonywaniu każdego zadania, niezależnie od tego, czy chodzi o przygotowanie pracy na konkurs architektoniczny, czy o materiały do przetargu, uzyskanie pozwolenia na budowę, wizualizację prezentującą przyszłą inwestycję, czy też o skomplikowaną dokumentację techniczną zawierającą zestawienia materiałów i stolarki.

Już od pierwszego szkicu ARCHICAD tworzy wirtualny model przyszłej budowli, integrujący coraz więcej informacji w miarę postępów projektowania. Powstający model, zwany Wirtualnym Budynkiem, może być w każdej chwili prezentowany w formie widoków przestrzennych i animacji. Szereg opcji renderingu pozwala uzyskać zamierzony efekt, od obrazków naśladujących odręczne szkice po fotorealistyczne renderingi. Animacje polegające na ruchu słońca pozwalają szybko przygotować analizy nasłonecznienia. Projektowanie odbywać się może również w ujęciach perspektywicznych i aksonometrycznych. Wirtualny model budowli służy też do wygenerowania poważnej części dokumentacji. W ten sposób powstają przekroje, elewacje, rzuty dachów, podrysy detali i szereg innych rysunków, wymagających tylko kreślarskiego opracowania, łatwego dzięki rysunkowym narzędziom ARCHICADa, autowymiarowaniu i bogatym bibliotekom detali. Zapewnione jest przy tym zachowanie spójności projektu.

Poszczególne rysunki powiązane są interaktywnie z modelem wyjściowym, dzięki czemu zmiany dokonywane na dowolnym fragmencie dokumentacji przenoszone są samoczynnie na pozostałe jej elementy. Ułatwia to dokonywanie poprawek, a także (co niezwykle ważne) chroni przed ryzykiem popełnienia błędów. Wszystkie elementy projektu są zawsze pod ręką, bez potrzeby korzystania z innych programów i bez dodatkowego nakładu pracy. Taki sposób działania programu pozwala zoptymalizować projekt i zdecydowanie przyspiesza pracę. Arkusze dokumentacji przygotowane do wydruku łączą poszczególne rysunki w gotową do powielenia dokumentację. Program amoczynnie numeruje arkusze i uzupełnia je o takie elementy, jak ramki i dane pracowni, korzystając z bogatej biblioteki wzorców. Elementami arkuszy dokumentacji mogą też być dokumenty pochodzące z wielu innych programów (również z MS Word i MS Exel).

NOWE FUNKCJE START EDITION 2020

MODELOWANIE

Zaawansowane narzędzia do modelowania słupów i belek pozwalają na szybsze i precyzyjniejsze modelowanie detali konstrukcyjnych oraz tworzenie zestawień ilościowych.

Skoordynuj swoje projekty ze wszystkimi kluczowymi uczestnikami procesu korzystając z nowego narzędzia Otwór, aby tworzyć wnęki i otwory, które możesz udostępnić w formacie IFC.

WYDAJNOŚĆ

Zoptymalizowana wydajność, zmniejszone rozmiary plików i szybsze otwieranie projektów sprawiają, że ARCHICAD START EDITION 2020 reaguje szybciej niż kiedykolwiek!

Przełączaj się pomiędzy zakładkami, otwieraj wiele projektów za pomocą jednego kliknięcia i ciesz się skróconym czasem odświeżania widoków modelu.

PRODUKTYWNOŚĆ

Zwiększ swoją produktywność dzięki nowemu Oknu startowemu i Centrum informacyjnemu.

Rozpocznij pracę natychmiast, bez żadnych dodatkowych komunikatów. Uruchom pożądane widoki projektu za pomocą Podglądów zakładek. Wyszukuj w Środowisku pracy.

ZOPTYMALIZOWANY PRZEPŁYW PRACY

ARCHICAD START EDITION 2020 oferuje zoptymalizowane procesy dzięki zaktualizowanej Palecie Info dla narzędzi Strefa i Etykieta, opcjom Linii wskaźnika Etykiet tekstowych oraz Unikalnym Identyfikatorom w Ustawieniach widoku.

Twórz animacje dla Analizy nasłonecznienia wyświetlanej z dostosowanymi opcjami daty i godziny oraz znacznikiem lokalizacji.

USPRAWNIENIA W TWORZENIU DOKUMENTACJI I BIBLIOTEKACH

Pokazuj Belki i Słupy z wykorzystaniem nowych symboli i wypełnień kryjących. Elementy biblioteczne takie jak rampy, windy i okna oferują rozbudowany zestaw parametrów.

KOMPATYBILNOŚĆ

ARCHICAD START EDITION 2020 otwiera pliki utworzone przy pomocy:

  1. START EDITION 2006 i nowszych wersji,
  2. ARCHICAD 8.1 i 9
  3. Aby dowiedzieć się więcej o nowych funkcjach i szczegółach dotyczących zgodności ARCHICAD START Edition 2020, pobierz Tabelę porównawczą wersji.
  4. Aby wykorzystać całą gamę funkcji i możliwości programu, możesz w każdej chwili uaktualnić go do najnowszej, pełnej wersji programu ARCHICAD i kontynuować w nim pracę nad swoimi poprzednimi projektami.