Inspekcje i Kontrole z Drona

– Chmury punktów
– Fotogrametria
– Fotorealistyczne modele 3D
– Ortofotomapy i Orotofotomozaiki

Inspekcje, kontrole i przeglądy budynków oraz infrastruktury z wykorzystaniem dronów

Świadczymy usługi inspekcji i pomiarów budynków oraz infrastruktury przy wykorzystaniu kamer, dronów i skanerów laserowych. Opracowujemy raporty kontroli budynków, zawierające oznaczenia miejsc awarii, uszkodzeń czy potencjalnych zagrożeń na badanym obiekcie. Raporty inspekcyjne stanowią podstawę prac konserwatorskich dostarczając dokładne wymiary oznaczonej pozycji, dokumentację fotograficzną oraz precyzyjne oznaczenie w przestrzeni.

Wykonujemy również pomiary kopalni odkrywkowych, pomiary drogowe za pomocą drona oraz obliczenia mas ziemnych. Szybko i sprawnie zbieramy dane z dużych obszarów, a następnie przygotowujemy opracowania zebranych informacji w formie raportów, map oraz zestawień.

Wykorzystujemy zaawansowane drony geodezyjne wyposażone w specjalistyczną aparaturę pomiarową. Dzięki nowoczesnym narzędziom dostarczamy precyzyjne chmury punktów, modele mesh 3D, modele inspekcyjne oraz inne dane pomiarowe. Nasze usługi obejmują zarówno wielkoobszarowe pomiary, takie jak naloty nad terenami rolniczymi, arenami sportowymi czy całymi miastami, jak i badania pojedynczych obiektów.

Zakres naszych usług:

Inspekcje, kontrole i przeglądy budynków oraz infrastruktury.

Pomiary geodezyjne 3D, do kosztorysów budowlanych i wycen nieruchomości.

Pomiary objętości mas ziemnych – drogownictwo, kopalnie odkrywkowe.

Cyfrowe muzeum 3D – Fotogrametria i skanowanie eksponatów.

Chmury punktów i fotogrametria.

Kontrola i raportowanie postępu prac.

Archeologia – ortofotomapy, mapy wysokościowe, wirtualna archiwizacja 3D postępu prac.

Game Dev- przenoszenie rzeczywistych obiektów do wirtualnego świata.

Masz więcej pytań?
Nie jesteś pewien czy nasze usługi są dla Ciebie? Skontaktuj się z nami, odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.
Jest to jedynie część możliwych zastosowań drona i pozyskanych z niego danych. Jeżeli sądzisz, że można by go wykorzystać w inny, przydatny Tobie sposób zadzwoń, a na pewno wypracujemy wspólnie rozwiązanie twojego problemu.

Modele inspekcyjne do kontroli
i przeglądu obiektów

Modele inspekcyjne to cyfrowa reprezentacja fizycznego obiektu, która może obejmować model 3D wraz z innymi danymi (np. fototekstura, geolokalizacja). Służą do monitorowania, zarządzania i utrzymywania fizycznego zasobu, kontroli prac budowlanych, pomiarów mas ziemnych, hałd i składowisk, a także do wielu innych zastosowań. Ich wykorzystanie to oszczędność czasu i wzrost efektywności realizowanych zadań.

Co zyskujesz dzięki naszym inspekcjom?
Dostęp do modelu inspekcyjnego online
Inspekcja pomiarowo-wizyjna dronem
Model inspekcyjny w aplikacji

Platforma, na której udostępniamy nasze modele oferuje szereg udogodnień, które zdecydowanie usprawnią i uprzyjemnią Twoją pracę.

Dane inspekcyjne do opracowań własnych lub wykonanych przez nas

Dzięki wykorzystywanym narzędziom pozyskamy kompletny obraz geometrii i wykończenia badanego obiektu. Zebrane informacje możemy przekazać w dogodnym formacie do dalszej analizy stronie zamawiającej lub wykonać tę analizę za nią. W efekcie dostarczymy zbiór raportów i zestawień wraz z modelem fotogrametrycznym, który umożliwia łatwe i szybkie odnalezienie wskazanych w raportach obszarów. Prowadzimy również szkolenia z zakresu obsługi aplikacji oraz prawidłowej interpretacji danych, aby odbiorca naszych opracowań potrafił prawidłowo odczytywać zestawione w raportach informacje, tworzyć własne opracowania lub edytować już istniejące.

Chmury punktów z drona

Nasze bogate doświadczenie w dziedzinie skanowania laserowego 3D uzupełniamy o chmury punktów powstałe w technice fotogrametrii. Wysokorozdzielcze kamery montowane do naszych dronów pozwalają na opracowanie danych pomiarowych (chmur punktów) charakteryzujących się dużą szczegółowością nawet przy rozległych obszarach.

Opracowujemy chmury punktów dla budynków (elewacje i dachy, tam gdzie skaner nie sięga i nie widzi) oraz dla projektów obszarowych jak miasta, drogi, kopalnie, tereny leśne.

Wysoka wydajność pracy

Nasze drony i aparatura pomiarowa należą do najwydajniejszych na rynku, co znacząco przyspiesza realizację naszych zadań. W ciągu jednego dnia roboczego jesteśmy w stanie pozyskać dane z obszarów nawet do 150 ha na jednego operatora. Informacje z tak dużych terenów przetwarzamy na topowych stacjach roboczych, charakteryzujących się ogromną mocą obliczeniową. Dzięki temu pierwsze opracowania możemy udostępnić w ciągu 24 godzin od zakończenia badań terenowych.

Geolokalizacja opracowań

Podwójny system pozycjonowania RTK w naszych dronach pozwala nadać naszym produktom odniesienie geodezyjne, co sprawia, że są one niezwykle wartościowe przy dalszych pracach architektonicznych, konstrukcyjnych i geodezyjnych.

Fotogrametria i modele mesh 3D

Fotogrametria to niesamowicie rewelacyjne narzędzie przenoszenia rzeczywistych obiektów do świata wirtualnego. Dzięki niej możemy tworzyć precyzyjne wirtualne obiekty, zachowując przy tym pełen realizm i szczegółowość interesujących nas rzeźb, pomników czy obrazów. Wypracowane przez nas metody pozwalają uzyskać możliwie lekkie modele mesh, przy zachowaniu wymaganej szczegółowości. Takie zaawansowane podejście umożliwia skuteczne wykorzystanie opracowanych obiektów w branży filmowej i gier, szczególnie przy tworzeniu efektów wizualnych VFX.

Cyfrowe muzeum 3D i Archeologia

Archiwizacja istniejących zasobów i tworzenie wirtualnych zbiorów to dynamicznie rozwijająca się dziedzina. Połączenie pomiarów ze skanowania laserowego i fotogrametrii pozwala uzyskać niezwykle precyzyjne modele, pokryte realistycznymi teksturami. Tworzone w ten sposób zasoby mogą stanowić dokładny archiwalny zapis obiektów, co jest niezwykle przydatne przy różnego rodzaju działaniach archeologicznych i konserwatorskich. Udostępnione w aplikacjach internetowych, te modele mogą tworzyć cyfrowe ekspozycje dostępne dla wirtualnych zwiedzających.

Ortofotomapy i ortofotomozaiki, trueortho

Zajmujemy się także łączeniem zdjęć z nalotów dronem w ortofotomapy i true ortofotomapy na potrzeby badań terenowych, analiz urbanistycznych czy przygotowywaniu map do celów nawigacyjnych. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie precyzyjnych, wielkoskalowych obrazów obszarów geograficznych, dostarczających cennych informacji naukowych, komercyjnych, wspierając tym proces podejmowania kluczowych decyzji.

Istotą true ortofotomapy jest eliminacja zniekształceń perspektywicznych i ułożenie obrazów w taki sposób, aby każdy punkt na mapie odpowiadał dokładnym współrzędnym geograficznym na Ziemi. Dzięki temu uzyskujemy „ortogonalny” (prostopadły do powierzchni) widok, który przypomina to, jak widzielibyśmy daną powierzchnię z dużej wysokości, bez perspektywicznych efektów zniekształceń.

Dzięki wykorzystywanym narzędziom tworzymy rozległe, wielohektarowe ortofotomapy o dużej szczegółowości, z pikselem terenowym osiągającym nawet 5 mm. Komfortowe przeglądanie takich szczegółowych opracowań zwykle wymaga dużej mocy obliczeniowej komputera, jednak nasze metody publikacji online eliminują te ograniczenia. Użytkownik może odtwarzać opracowania nawet na urządzeniach mobilnych, ciesząc się płynnym przeglądaniem plików oraz możliwością nanoszenia oznaczeń GPS i własnych uwag.

Eksport, dostarczanie i wymiana danych

Opracowywane przez nas modele inspekcyjne, modele fotogrametryczne i chmury punktów dostarczamy w większości formatów wymaganych przez klienta. Poza standardowymi formatami zapisu danych, takimi jak FBX, OBJ, STL i 3D, jesteśmy otwarci na potrzeby zamawiającego i poszukujemy form, które najbardziej mu odpowiadają.

Dane przekazywane w formie aplikacji zapewniają łatwy i szybki dostęp do wyników pomiarów. Przejrzystość interfejsu pozwala intuicyjnie nanosić wymiary, generować raporty i oznaczać miejsca, nawet osobom bez specjalnego przeszkolenia. Na życzenie klienta opracowujemy i dostarczamy raporty inspekcyjne wraz z funkcjonalnym modelem, gotowym do dalszej edycji i kontynuacji prac.

Koszt usług

Koszt usług uzależniony jest od wymaganej szczegółowości, rodzaju i ilości opracowanych danych oraz obszaru opracowania.