SKANOWANIE LASEROWE 3D
Tworzymy precyzyjne chmury punktów

wyślij zapytanie ofertowe
+48 513 647 275

Co oferujemy?

  • skanowanie laserowe obiektów budowlanych i inwentaryzacje architektoniczne
  • naloty dronem i fotogrametria
  • przetwarzanie i obróbka chmur punktów
  • analizy geometrii obiektów budowlanych na podstawie chmur punktów
  • badania deformacji

Czym jest skanowanie
laserowe?

Obecnie skanowanie laserowe 3D jest metodą pozwalającą w najkrótszym czasie pozyskać szczegółowe informacje związane z kształtem oraz wymiarami pomieszczeń, obiektów znajdujących się w nich, a także całych budynków.

Ponadto skanowanie 3D jest niezmiernie przydatne podczas dokładnej identyfikacji zniszczeń, deformacji oraz innego rodzaju uszkodzeń obiektów o charakterze zabytkowym.

Skanowanie laserowe pozwala na zdalną identyfikację położenia blisko miliona punktów na sekundę. Położenie każdego z punktów określane jest niezmiernie precyzyjnie w odniesieniu do trzech współrzędnych (X, Y, Z).

Ponadto dla każdego z tych punktów zidentyfikowany jest parametr związany z intensywnością odbitego podczas pomiarów sygnału i koloru. W związku z tym otrzymuje się realistyczną wizualizację, pozwalającą na precyzyjne pomiary po imporcie do wirtualnej przestrzeni.

Skaner Trimble TX8

Skaner laserowy Trimble TX8 wyznacza nowe standardy w zakresie wydajności i łatwości w użyciu przy szybkim gromadzeniu danych 3D. Dzięki nowoczesnemu połączeniu szybkości, dalekiego zasięgu i precyzji, Trimble TX8 dostarcza wysokiej jakości dane dla inżynierii lądowej, pomiarów przemysłowych i budownictwa.

Oprogramowanie Trimble RealWorks

Trimble® RealWorks® to oprogramowanie biurowe, które importuje obszerne dane ze skanera laserowego i przekształca je w kompletne produkty 3D. Trimble® RealWorks® jest częścią pakietu rozwiązań Trimble związanych ze skaningiem 3D, który umożliwia efektywne zarządzanie, przetwarzanie i analizowanie dużych zbiorów danych.
Jednym z jego zastosowań jest m. in.:
inspekcja danych i porównanie stanu obecnego z projektowanym, tworzenie ortoplanów fasad i elewacji, analizy płaskości i wypoziomowania podłóg czy pozyskiwanie graficznych wizualizacji 2D oraz 3D ubytków i deformcja w celu ułatwienia analizy obiektów.

Czym jest chmura punktów?

Chmura Punktów (z ang. Point Cloud) – jest wizualizacją 3D składającą się z milionów punktów. Chmury punktów uzyskane ze skanera Trimble TX8 dostarczają danych na temat geometrii skanowanych obiektów z dokładnością do 1 mm w trybie High Precision i pozwalają wykonać dokładną inwentaryzację wraz z różnego rodzaju ekspertyzami i inspekcjami. Programy CAD współpracujące z chmurami punktów, to m. in.: Archicad, Revit, Tekla, AutoCAD, SOLIDWORKS, ARCHLine.XP, Rhino.

Formaty do jakich można zapisać chmurę punktów, to m. in.: .e57, .pts, .tdx, .las, .laz, pod.

Sprawdź naszą ofertę firmową:

Pobierz broszurę – inwentaryzacje architektoniczne 3D
z funkcją interaktywnych spacerów BIMx.

Pobierz

Poznaj pełnię możliwości
biura projektowego Stan Design!

skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy: